Co kupić absolwentowi studiów? Mamy 11 propozycji na trafiony prezent!

Co kupić absolwentowi studiów? Mamy 11 propozycji na trafiony prezent!

W najlepsze trwa sezon na oddawanie prac dyplomowych promotorom, wyznaczanie dat obrony i inne podobne “przyjemności” związane ze studiowaniem!

Zanim zaczniesz życzyć powodzenia bliskim kończącym studia, zastanów się dobrze nad podarunkiem z tej okazji.

To w końcu ważny moment w życiu każdego człowieka. Dotyczy to nawet tych studentów, którzy preferowali spanie do południa zamiast porannych wykładów.

Ale kto zwyczajowo taki prezent wręcza?

Głównie rodzice lub ujmując szerzej: najbliższa rodzina. Rzadziej przyjaciele, choć również im nie wypada przejść obojętnie nad faktem, że jedna z bliższych im osób właśnie zamknęła ważny rozdział w życiu, by rozpocząć kolejny.

Oczywiście, jeśli chcesz wręczyć przyjacielowi bądź przyjaciółce prezent z tej okazji, nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań. Ale w tym wypadku o wiele bardziej na miejscu będzie na przykład wspólny wypad na imprezę z tej okazji.

Absolwent studiów i jego uśmiechnięci rodzice, w tle budynek uczelni.
Najczęściej prezent z okazji zakończenia studiów wręczają dumni rodzice

Albo, idąc o krok dalej, wręcz zorganizowanie takowej ku czci świeżo upieczonych magistrów, licencjatów czy inżynierów.

No dobrze, ale jako się rzekło, to rodzice kupują prezent z okazji obrony dyplomu. Warto, by pamiętali o istotnej kwestii: występuje tu różnica pokoleniowa między obdarowującymi a obdarowywanymi.

Co z tego wynika? Ano to, że warto z tego względu zachować dalece posuniętą ostrożność przy wyborze podarunków.

Co zatem wybrać? Mamy 11 propozycji!

Przygotowaliśmy listę gotowych upominków, ale najpierw jeszcze kilka słów o samym prezencie.

Może być to symboliczny drobiazg. Elegancki, a już najlepiej, jeśli w jakiś sposób nawiązujący do ścieżki kariery obranej przez absolwentkę lub absolwenta uczelni.

Czasem może się zdarzyć, że nie jest ona związana z ukończonymi studiami. Ot, realia dynamicznie zmieniającego się rynku pracy.

Drobny prezent zapakowany w kartonik przewiązany czerwoną wstążką, spoczywający na otwartej dłoni.
Prezent z okazji zakończenia studiów nie musi być ogromny – często wystarczy miły dla oka drobiazg

W trakcie okresu studiowania do głowy mogą przychodzić bowiem różne pomysły i niektóre przebijają te, które dominowały podczas podchodzenia do matury.

Nie ma nic złego w ciągłym szukaniu pomysłu na siebie – tym bardziej, że nasz system edukacji przygotowuje do życia tak, jak przygotowuje.

Jeśli więc student filologii polskiej nagle odkrywa w sobie pasję do programowania, zamiast narzekać na “zmarnowane lata nauki”, warto go w tym wesprzeć. Na przykład wybierając taki podarunek na zakończenie studiów, który może okazać się przydatny na nowej ścieżce kariery.

Drewniana muszka i/lub spinki do mankietów

Spinki też są drewniane, dodajmy dla porządku. To polskie wyroby, które idealnie sprawdzają się jako prezent dla osób stawiających na elegancję. Lub dla takich, którzy w swoim życiu zawodowym potrzebują tejże elegancji.

Brzmi jak świetny podarunek dla absolwentów zarządzania, ekonomii, kierunków administracyjnych? W takim razie kwestię upominku mamy z głowy już na wstępie!

Zestaw dla Niej/dla Niego (pasek i portfel)

Kolejna pozycja dla fanów i fanek eleganckiego stylu. Pakiet portfel plus pasek z pewnością przyda się każdemu.

Tym bardziej, że portfel jest nie tylko solidny, ale posiada też zabezpieczenie kart przed wymuszonymi płatnościami (czyli, nazywając rzeczy po imieniu, przed kradzieżą).

Bullet planner

Tak naprawdę to bullet planner brzmi jak dobry pomysł na prezent nie tylko dla absolwenta, ale i dla osoby będącej w trakcie studiowania. Pomoże ogarnąć myśli i zapamiętać najlepsze pomysły.

A przy tym ucieszy oko swoim designem, no bo notować można nawet i na serwetce w restauracji, ale te najważniejsze zapiski warto trzymać w czymś wyjątkowym.

Zestaw prezentowy długopis + notes

Niektórzy twierdzą, że pisanie po papierze odchodzi do lamusa… Ale jakby coraz mniej ostatnio tych głosów.

Nawet najzagorzalsi zwolennicy pisania tylko i wyłącznie na klawiaturze komputera coraz chętniej wracają do tradycyjnych form wykonywania notatek. Może to kwestia elegancji, a może oglądaniu kolejnych słów na monitorze brakuje pewnej magii związanej z przelewaniem myśli w namacalną formę… Kto wie?

Tak czy inaczej, zestaw w postaci notesu i porządnego długopisu (lub pióra) to świetny pomysł na prezent dla absolwentów uczelni.

Skarbonka na pierwszy milion… lub na podróż dookoła świata

Zabawne prezenty potrafią być dość grząskim gruntem ze względu na wspomnianą wcześniej różnicę pokoleniową… Ale akurat taka skarbonka to podarunek, wobec którego nawet najbardziej ponury obdarowany uśmiechnie się i zacznie jej używać.

W końcu odtąd może zbierać na słuszny cel, a dzięki przezroczystej szybce będzie na bieżąco sprawdzać, ile jeszcze brakuje mu do realizacji marzenia.

Skarbonka do zbierania na podróż dookoła globu to świetny prezent dla młodych ludzi, którzy jeszcze w trakcie studiów nie mogli długo usiedzieć w jednym miejscu i ciągnęło ich w świat.

Chociaż mamy dla nich jeszcze jedną propozycję:

Mapa zdrapka

Największą zaletą map zdrapek jest nie tylko to, że ładnie wyglądają na ścianie, ale również fakt, iż stanowią inspirację do odwiedzenia nowych miejsc.

I to w różnych skalach, możesz bowiem wybrać mapę pokazują wycinek naszego kraju (np. mazurskie jeziora), całą Polskę, Europę czy świat. Dalej, póki co, producenci zdrapek jeszcze nie poszli.

Biżuteria

Drobny dodatek do codziennej stylizacji to świetny pomysł na miły upominek. Również z tak ważnej okazji, jaką jest zakończenie studenckiej kariery i wejście na rynek pracy (pomijamy, że spora część studentów była na nim obecna już podczas, a niekiedy i przed studiami).

Co wybrać? Na przykład piękne i trwałe ozdoby ze stali nierdzewnej: materiału, który nie uczula i nie jest podatny na rdzę czy śniedzenie. Co do kształtu, zdajemy się na Twoją znajomość gustu obdarowywanej osoby. Wszystkie nasze wzory znajdziesz tutaj.

A poniżej zebraliśmy trzy minimalistyczne propozycje, w tym wariant będący prezentem na szczęście, czyli kolczyki w kształcie czterolistnych koniczynek.

Zestaw prezentowy: skórzany portfel i brelok

Była już mowa o portfelach w zestawie z paskami, tym razem z kolei polecamy skórzany portfel z brelokiem na klucze. To 12 przegródek, wykonanie z prawdziwej, naturalnej skóry (zarówno portfel, jak i brelok), a także zabezpieczenie przed odczytywaniem danych z kart płatniczych.

Ozdobne kieszonkowe lusterko

Podarunki dla absolwentów uczelni nie muszą być tylko ładne. Również praktyczne dodatki potrafią ucieszyć oko i stać się eleganckim podarunkiem na lata.

Za przykład niech posłużą widoczne poniżej podręczne lustereczka, inspirowane dziełami sztuki. Trafiony prezent dla absolwentek Akademii Sztuk Pięknych!

Drewniana ramka na zdjęcie

Ten prezent najlepiej wręczyć, jeśli rodzinna uroczystość z okazji obrony dyplomu wypada kilka dni po samym fakcie. Zrób zdjęcie, wywołaj je i podaruj bliskiej osobie na pamiątkę tego wyjątkowego dnia!

Możesz też przesłać nam dedykację do wygrawerowania (zapytamy o nią podczas składania zamówienia, nie trzeba więc słać do nas osobnych maili). Do dyspozycji masz aż 100 znaków ze spacjami!

Drewniany wizytownik

Wiele zawodów, do których w trakcie studiów intensywnie przygotowują się młodzi ludzie, wymaga odpowiedniej prezencji. Sposobów na zrobienie piorunującego pierwszego wrażenia jest wiele, ale jednym z najskuteczniejszych jest oryginalny wizytownik.

Na przykład taki:

Dlaczego warto wręczać prezenty z okazji obrony dyplomu?

Ponieważ to drugie (po osiemnastych urodzinach) i już naprawdę kompletne wejście w dorosłość. O ile bowiem w większości przypadków studenci mieszkali już bez rodziców, a ponadto, jak już wspomnieliśmy, często wykonywali pracę… Teraz wszystko zaczyna się na poważnie.

Możesz wesprzeć ich jakąś radą, ale staraj się unikać mentorskiego tonu, jako że może on wywołać skutek odwrotny od zamierzonego.

Najlepiej przyjąć, że byli już studenci spokojnie sobie poradzą ze wszelkimi wyzwaniami – w końcu do tego właśnie przygotowywali się przez ostatnie lata!

Bądźcie gotowi do wsparcia ich w razie trudniejszych chwil i do wspólnej radości z licznych sukcesów. Prezent na zakończenie studiów to właśnie jeden z dowodów na to, że gracie w tej samej drużynie!

Zapisz się do newslettera i otrzymaj rabat na pierwsze zakupy!

Dla naszych subskrybentów mamy 5% rabatu i inne upominki!

Zgadzam się na otrzymywanie wiadomości zgodnie z Polityką prywatności