8 kroków do udanego prezentu na Mikołajki

8 kroków do udanego prezentu na Mikołajki

Sezon świąteczny w pełni, wszyscy szykujemy się coraz intensywniej na Boże Narodzenie… Tymczasem po drodze czekają nas jeszcze Mikołajki, a wraz z nimi odwieczne pytanie: co kupić na prezent z tej okazji?

Oczywiście, możesz od razu otrzymać odpowiedź, przechodząc do kategorii w naszym sklepie, w której zebraliśmy najlepsze prezenty na Mikołajki… Ale wstrzymaj się jeszcze chwilę, by zapoznać się z kilkoma praktycznymi wskazówkami, jakie dla Ciebie przygotowaliśmy, a które należy mieć na uwadze przed kupnem prezentu na 6 grudnia.

Tak naprawdę nie istnieje bowiem jednoznaczna odpowiedź na postawione we wstępie pytanie. Jest jednak kilka cech podarunku, które czynią go odpowiednim na Mikołajki. Najlepiej wziąć je pod uwagę przy dopasowywaniu upominków do indywidualnych gustów Twoich obdarowywanych.

Krok 1: podarunek nie powinien być drogi

Grudzień to raczej wymagający miesiąc dla domowych budżetów. Trzeba już myśleć o upominkach świątecznych i to raczej one będą tymi “dużymi” prezentami.

Zdjęcie przedstawiające niewielki prezent obwiązany wstążką.
“Małe”, niedrogie prezenty to świetny wybór na Mikołajki

Jeśli chodzi o najmłodszych obdarowanych: raczej nie będą oczekiwać w tym dniu wielkich niespodzianek. Zresztą, podobnie jest w przypadku dorosłych. 

Tego dnia wręczamy sobie miłe, tańsze upominki, zamiast droższych prezentów. Na te drugie przyjdzie czas, gdy będziemy wyjmować pakunki spod świątecznego drzewka.

Uwaga! Choć tak wygląda sytuacja w zdecydowanej większości kraju, istnieją regiony, gdzie jest dokładnie odwrotnie i największe prezenty wręcza się w Mikołajki. Najlepiej sprawdź to przed kupnem podarunku, gdy obdarowujesz krewnych z innych części Polski.

Krok 2: zdecyduj się na coś innego niż dotychczas

Skoro wielu z Twoich znajomych i członków rodziny nie będzie oczekiwało w ten dzień ogromnych prezentów, możesz popisać się kreatywnością i zaryzykować przeprowadzenie podarunkowego eksperymentu.

Mikołajki to jedna z tych niezobowiązujących okazji do podarowania czegoś, czego jeszcze Twoi obdarowywani od Ciebie nie otrzymywali.

Panowie stroniący od wyboru kosmetyków z racji braku wiedzy na ich temat, mogą kupić kobietom na przykład zestaw maseczek do twarzy. 

Panie z kolei być może zechcą odwdzięczyć się niezwykle oryginalnym drobiazgiem w postaci drewnianej muszki, podarowanej mężczyźnie uzupełniającemu dotychczas swoje eleganckie stylizacje o krawaty.

Nieudany prezent z tej okazji nie wywoła rozczarowania takiego, jak niechciany podarunek pod choinką – dlatego nie bój się przełamywać schematów!

Krok 3: prezent nie musi być duży

Tym razem chodzi nam konkretnie o jego gabaryty, a nie koszt. Mniej zobowiązująca okazja nie wymaga prezentów zajmujących sporo miejsca.

Co konkretnie wybrać? Drobiazgów w naszym sklepie nie brakuje, ale jeśli mielibyśmy zdecydować się na jeden z nich: czemu nie słoiczek pysznego miodu z polskich pasiek? 

Nadadzą się w sam raz do osłodzenia ciepłej herbaty pitej w długie, grudniowe wieczory.

Podaruj miód na Mikołajki!

Krok 4: słodycze będą dobrym wyborem

Pora wywołać do tablicy mikołajkowy klasyk, czyli czekoladę. Kto z nas nie znajdował jej w dzieciństwie pod poduszką lub w bucie?

Zwykła czekolada ze sklepu będzie miłym podarunkiem, ale jeśli chcesz podarować bliskim coś ekstra, wybierz czekoladę rzemieślniczą. Wytwarzaną ze starannie dobranych składników, o niepowtarzalnym smaku, no i znacznie większą od przeciętnej.

Argument z jej wielkością stoi odrobinę w sprzeczności z nastawieniem na wręczenie czegoś drobnego… Ale w końcu chodzi o czekoladę, więc można spokojnie przymknąć na to oko.

Wybierz czekoladę w wyjątkowej odsłonie:

Krok 5: prezent ma sprawić radość

Warto, by nasz drobiazg na Mikołajki wywołał zadowoloną minę na twarzy obdarowywanej osoby. Nie ma tu znaczenia, czy będzie to ciepły uśmiech z powodu otrzymania czegoś wyjątkowego, czy parsknięcie na widok humorystycznego prezentu…

Zastanów się, co bawi Twoich obdarowywanych i wykorzystaj tę wiedzę! Jeśli jednak nie przychodzi Ci nic na myśl, zrezygnuj z prób rozbawienia – poczucie humoru to mocno subiektywna sprawa, a nie ma nic gorszego od prezentu, z którego podśmiewuje się jedynie osoba wręczająca.

Co w takim razie podarować? Dobrym wyborem będą kolorowe skarpetki z wesołymi wzorami!

Skarpetki dla Niej i dla Niego:

Krok 6: upominek powinien być osobisty

Prezenty na 6 grudnia wręczamy naszym najbliższym, a co za tym idzie – osobom, których preferencje najczęściej doskonale znamy. To dobry punkt wyjścia do wręczenia osobistego upominku.

Kosmetyki, ulubiona kawa lub herbata, mydło, świeca zapachowa – tego rodzaju dodatki ubarwiające naszą codzienność będą zawsze trafionymi podarunkami!

Krok 7: oddaj zasługi za prezent Mikołajowi

Pora poruszyć kwestię formy wręczenia: niech nawiązuje do tradycji!

Możesz oczywiście wręczyć upominek własnoręcznie, ale stworzysz o wiele przyjemniejszą atmosferę, gdy obdarowany znajdzie prezent “pozostawiony przez świętego Mikołaja”. 

Umieść go pod poduszką, w bucie, albo w innym miejscu, w którym mógłby je zostawić patron tego święta. Upewnij się tylko, że obdarowany znajdzie prezent!

Przebudzona kobieta, spoglądająca z zachwytem na prezent-niespodziankę pozostawiony nieopodal łóżka.
Poduszka i but to tylko sugestie: nie musisz szukać wymyślnych kryjówek dla swojego mikołajkowego upominku

Ta zasada dotyczy nie tylko dzieci, u których chcesz jak najdłużej utrzymywać wiarę w istnienie świętego Mikołaja. Również dorośli docenią taką formę wręczenia podarunku. W końcu tego dnia chodzi przede wszystkim o sprawienie miłej niespodzianki.

Krok 8: dodaj coś od siebie do upominku

Mikołajki to świetna okazja, by do podarowanego drobiazgu dodać wykonany własnoręcznie prezent bez pieniędzy. Dzięki temu zbliżysz się jeszcze bardziej do obdarowanej osoby, zacieśniając wasze relacje.

A o to przecież chodzi w okresie świątecznym!

Trzymaj się tych ośmiu kroków…

…a Twój prezent będzie udany! Przede wszystkim, sprawi on mnóstwo radości bliskiej osobie, co stanowi główny powód wręczania upominków przy podobnych, niezobowiązujących okazjach.

Nie wiesz, gdzie szukać? Najlepsze prezenty mikołajkowe dla swoich znajomych i rodziny znajdziesz w Galerii Podarunkowej! 

Specjalnie dla Ciebie wyselekcjonowaliśmy upominki, które współgrają z charakterem tego głęboko zakorzenionego w naszej tradycji święta.

Życzymy Ci samych udanych prezentów i mnóstwa szczęścia płynącego zarówno z ich wręczania, jak i otrzymywania!

Zapisz się do newslettera i otrzymaj rabat na pierwsze zakupy!

Dla naszych subskrybentów mamy 5% rabatu i inne upominki!

Zgadzam się na otrzymywanie wiadomości zgodnie z Polityką prywatności