Akcesoria elektroniczne jako podarunek – co musisz wziąć pod uwagę przed zakupem?

Akcesoria elektroniczne jako podarunek – co musisz wziąć pod uwagę przed zakupem?

Wszelkiego rodzaju gadżety elektroniczne wydają się być dobrym pomysłem na prezent. Wszak każdy z nas na co dzień używa przynajmniej jednego z nich, by wspomnieć tylko o smartfonie. Na telefonach zresztą lista użytecznych dodatków wcale się nie zamyka.

Tymczasem wielu odrzuca myśl o kupowaniu elektroniki na prezent. Dlaczego?

W niniejszym artykule wyjaśnimy kilka wątpliwości, wskażemy komu warto kupić taki podarunek, a także zaproponujemy parę konkretnych gadżetów na upominek.

Gotowi? Zaczynamy!

Wątpliwość nr 1: elektronika jest droga

To akurat nie do końca prawda. Oczywiście, należy najpierw zdefiniować, co mamy na myśli pisząc o elektronicznych gadżetach.

Nie wspominamy tu bowiem o drogim sprzęcie RTV, który raczej kupuje się dla siebie, a niezmiernie rzadko na prezent. Chodzi nam o drobne gadżety, dzięki którym poszczególne codzienne czynności będą łatwiejsze do wykonania.

Smartband KW19 koloru białego, widok na tarczę z godziną, datą i liczbą przebytych kroków.
Wiele gadżetów elektronicznych wysokiej jakości można nabyć w niezwykle przystępnej cenie. Doskonałym przykładem jest powyższy smartband KW19 – dostępny u nas!

Nie musisz od razu zaciągać kredytu w banku na zakup smartbanda, czy też odkładać na niego miesiącami. Na rynku istnieją modele, które pozwolą Ci cieszyć się wszystkimi funkcjonalnościami takiego urządzenia w całkiem przystępnej cenie.

U nas na przykład znajdziesz smartband liczący przebyte kroki, spalone kalorie, pozwalający sterować muzyką odtwarzaną na telefonie, monitorujący pracę serca, no i oczywiście pokazujący godzinę… Za 139,90 zł.

Możemy więc rozwiać tę wątpliwość: elektroniczne akcesoria nie zawsze wymagają wydania bajońskich sum.

Wątpliwość nr 2: żeby kupić elektronikę na prezent, trzeba się na niej znać

Jeśli nie śledzisz na bieżąco nowinek z branży technologicznej… To i tak możesz spokojnie wybrać gadżet elektroniczny na prezent z najbliższej okazji!

Jedynym aspektem, jaki tak naprawdę musisz poznać przed zakupem upominku, jest jego przeznaczenie. Czy jest zaprojektowany z myślą o, na przykład, biegaczach? Może obdarowywana przez Ciebie osoba ma już podobny gadżet? Czy przydałby się jej dodatek oferujący dane funkcje?

Nastolatek w okularach i pomarańczowej koszulce majsterkuje przy otwartej obudowie komputera.
Obawiasz się wręczenia gadżetu osobom doskonale obeznanym z technologią? Niepotrzebnie, to właśnie ta grupa najczęściej cieszy się z takiego prezentu!

Co do parametrów, nie przejmuj się na zapas. Opisy produktów nie kłamią i jasno wykazują, do czego proponowany sprzęt może się przydać.

W razie wątpliwości, zrób szybkie rozpoznanie w Internecie: poczytaj/obejrzyj recenzje zakupowanego sprzętu, porównaj stosunek jakości do ceny i… Po rozpatrzeniu wszystkich za i przeciw, zamów elektroniczny upominek dla bliskiej osoby!

Wątpliwość nr 3: elektronika nie jest dobrym prezentem dla kobiet

Twierdzenie, jakoby płeć miała być czynnikiem wpływającym na to, czy kupować komuś elektroniczny gadżet, jest mocno zakorzeniona w słusznie minionej epoce.

Młoda kobieta słucha muzyki odtwarzanej na smartfonie na słuchawkach bezprzewodowych.
Często to właśnie panie chętniej sięgają po ubarwiające codzienność techniczne nowinki

Czyli, inaczej mówiąc: może i kiedyś tak było, tymczasem z roku na rok przybywa nam inżynierek, a i panie mniej obeznane z technologią korzystają na co dzień z jej dobrodziejstw.

Oczywiście, są ludzie, którzy do wszelkich nowinek podchodzą jak pies do jeża (często tylko na początku), ale dotyczy to obojga płci.

Wątpliwość nr 4: elektronika może być trafionym prezentem wyłącznie dla młodych

Oto i kolejny z wciąż pokutujących stereotypów. Łatwo o takie uogólnienie, kiedy zapomnimy, że do kategorii prezentów elektronicznych wliczają się również choćby nawigacje GPS czy wszechobecne smartfony.

Ale nawet kiedy mówimy o słuchawkach bezprzewodowych, smartbandach i tym podobnych akcesoriach, nie tylko młodzi mogą docenić ich walory.

Błąd poznawczy wynika w tym wypadku z faktu, że to właśnie ludzie wychowujący się wraz z nowinkami technicznymi łatwiej przyjmują je za coś oczywistego. Nie oznacza to jednak, że różnego rodzaju akcesoria nie trafią w gusta starszych osób.

Uśmiechnięty starszy mężczyzna słucha muzyki za pomocą smartfona i słuchawek bezprzewodowych.
Starsze pokolenie może nie korzysta tak często z technologii, pamiętając doskonale, że życie bez niej było jak najbardziej możliwe… Ale to nie oznacza, że i w tej grupie nie znajdziesz zwolenników elektronicznych podarunków!

Wręczając elektroniczne dodatki jako prezent, nie zapomnij mimo wszystko o barierze wejścia, która rzeczywiście może być pewną przeszkodą dla tych bliskich, którzy wychowywali się w “mniej technologicznych” czasach.

Bądź w gotowości, by wspólnie z obdarowaną osobą uruchomić urządzenie i zaprezentować jego poszczególne funkcje. Nie musisz być ekspertem, możecie rozgryzać to wspólnie, w swoim tempie.

Wątpliwość nr 5: taki upominek docenią wyłącznie gadżeciarze

Że docenią, to rzecz pewna. Ale często o wiele bardziej zadowolisz takim prezentem właśnie kogoś, kto na co dzień z techniką nie obcuje i się nią specjalnie nie interesuje.

Wystarczy, że zademonstrujesz, jaką wartość sprezentowany gadżet wniesie do życia obdarowywanej osoby.

Komu kupić elektroniczne gadżety?

Do tej pory rozwiewaliśmy wątpliwości, teraz z kolei zajmijmy się wskazaniem konkretnych grup osób, które na pewno docenią nowinki technologiczne jako prezent.

Biegnąca kobieta ubrana w strój treningowy, wyposażona w liczne akcesoria ułatwiające bieg.
Spoiler: będziemy wspominać o biegaczach

Dokładniej rzecz ujmując, możemy wyszczególnić trzy grupy. Pierwszą z nich są…

Melomani

Osoby słuchające muzyki na smartfonie poza domem nie należą do rzadkości. Z pewnością ucieszy je upominek w postaci nowych słuchawek lub bezprzewodowego głośnika.

Współczesne modele posiadają wiele udogodnień. Najczęściej spotykaną jest możliwość parowania ich z telefonem bądź innym urządzeniem za pomocą technologii Bluetooth, bez konieczności użycia kabla.

Jeśli Twój bliski narzeka na swoje słuchawki, przy najbliższej okazji możesz podarować mu któryś z poniższych modeli.

Biegacze

Co mają wspólnego bieganie i technologia? O wiele więcej, niż można by się spodziewać!

Pozostańmy na chwilę przy słuchawkach. Wiele ze współcześnie projektowanych modeli ma końcówki dopasowane do ucha użytkownika, a często wręcz kilka wymiennych nakładek do wyboru. Wszystko po to, by uzyskać odpowiednie dopasowanie i aby słuchawki nie wypadały z ucha podczas biegu.

Ponadto, słuchawki dla biegaczy posiadają ochronę przed wodą, a także przed potem, nieuchronnie pojawiającym się przy wysiłku fizycznym. Poniżej przedstawiamy modele z naszego sklepu, które perfekcyjnie nadadzą się dla aktywnych obdarowywanych.

Funkcjonalne słuchawki dla aktywnych!

Ale inspirująca muzyka to nie wszystko. Równie skutecznie do większego wysiłku motywuje możliwość śledzenia swoich osiągnięć. Na przykład przebytego dystansu czy spalonych kalorii.

W tym wypadku idealnym prezentem dla osoby stawiającej na aktywny tryb życia będzie smartband.

Kierowcy

Coraz większą popularnością wśród kierowców cieszy się nowinka technologiczna w postaci interfejsu HUD (z angielskiego Head Up Display). W dużym skrócie, HUD-y pozwalają na wyświetlanie na szybie najważniejszych parametrów dotyczących trasy i samego pojazdu.

To rozwiązanie zwiększające bezpieczeństwo kierowcy, pasażerów i pozostałych uczestników ruchu drogowego. A przy tym również wygoda dla prowadzącego pojazd.

Innym dobrym rozwiązaniem z kategorii elektroniki na prezent dla kierowcy mogą być zawsze przydatne odkurzacze samochodowe lub uchwyty grawitacyjne, które oprócz tego, że przytrzymają smartfon z nawigacją w stałej pozycji, do tego naładują jeszcze samo urządzenie. Podwójna korzyść!

Nie bój się elektroniki na prezent!

Oczywiście, najpierw warto przygotować się do zakupu. Przeczytaj dokładnie opis produktu, rozważ potrzeby obdarowywanej osoby, zapoznaj się z opiniami innych użytkowników.

W razie czego pamiętaj, że zawsze możesz się do nas zwrócić z zapytaniem odnośnie danego produktu. Wystarczy, że skorzystasz z naszych danych kontaktowych.

A jeśli chcesz przejrzeć więcej gadżetów idealnych na podarunek, zobacz nasze elektroniczne prezenty!

Zapisz się do newslettera i otrzymaj rabat na pierwsze zakupy!

Dla naszych subskrybentów mamy 5% rabatu i inne upominki!

Zgadzam się na otrzymywanie wiadomości zgodnie z Polityką prywatności