Jak kupować prezenty świąteczne w czasach pandemii? Przewodnik taktyczny

Jak kupować prezenty świąteczne w czasach pandemii? Przewodnik taktyczny

Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć dlaczego rok 2020 jest wyjątkową czekoladką w bombonierce XXI wieku. Przypomina dokładnie tę pralinkę, która kusi Cię błyszczącą posypką, ale gdy ją rozgryziesz, okazuje się że ma anyżowe nadzienie.

Kiedy piszę te słowa, na dzień przed opublikowaniem artykułu – został niecały miesiąc do Świąt Bożego Narodzenia. Nie wiadomo co się jeszcze wydarzy, ale pomimo tego większość z nas będzie starała się spędzić te dni w sposób jak najbardziej zbliżony do normalności.  A nieodłącznym elementem Bożego Narodzenia są prezenty – czyli coś na czym się znam.

Jak w czasach wszechobecnych obostrzeń i nie zawsze otwartych sklepów poradzić sobie z koniecznością obdarowania każdego domownika chociaż małym drobiazgiem? Prawdopodobnie, jak większość osób w tym roku, zdecydujesz się na zrobienie zakupów przez Internet. Nawet jeżeli będziesz chciała wykonać prezenty własnoręcznie – musisz gdzieś kupić potrzebne komponenty, prawda?

Internetowe sklepy ratują Święta

Zakupy online mają wiele zalet, co do których nie trzeba nikogo przekonywać. Na chwilę obecną ich największym atutem jest to, że sklepy internetowe są otwarte, a ich załogi działają na zwiększonych obrotach i z zachowaniem wszystkich zasad reżimu sanitarnego. Jednak zamawianie prezentów przez Internet ma też jedną, ogromną wadę: nie da się tego zrobić w wigilijny poranek, na ostatnią chwilę. Dlatego, jeżeli planujesz kupować prezenty online, musisz mieć dobry plan działania!

W Galerii Podarunkowej gwarantujemy Ci, że zamówienia, które złożysz do 18.12 dotrą do Ciebie – lub osób, które wybierzesz jako adresatów i odbiorców prezentów – przed Wigilią. To, co wydarzy się po 18 grudnia jest uzależnione od wielu zmiennych – między innymi od tego, jak swoją pracę będą organizować firmy kurierskie. Zatem jeżeli chcesz być spokojna o prezenty na święta dla swoich najbliższych – pomyśl o ułożeniu odpowiedniego planu już dziś.

Zacznij wcześniej, planuj z głową!

Jeżeli należysz do grona osób, które co roku obiecują sobie, że zaczną szukać prezentów wcześniej, a mimo to w wigilijne południe krążą między sklepami najbliższego centrum handlowego z obłędem w oczach, w poszukiwaniu „jeszcze jakiegoś drobiazgu dla teściowej” – w tym roku weź się w garść. Co prawda rozpakowywanie świątecznych prezentów w okolicach Sylwestra, może pomóc przedłużyć nieco magię tych Świąt… Ale może lepiej nie podpadać teściowej?

Zobacz, jak możesz sobie pomóc. Przygotowałam dla Ciebie listę zadań. W naszych mediach społecznościowych znajdziesz ją także w formie infografiki.  Od czego zacząć?

  • Zrób listę osób, które chcesz obdarować
  • zaplanuj budżet, jaki zamierzasz przeznaczyć na prezent
  • Wypisz propozycje konkretnych przedmiotów i inspiracje
  • Nie zapomnij o papierze do pakowania, wstążkach i torebkach
  • Zrób rozeznanie w sieci, znajdź wymarzone prezenty
  • Złóż zamówienie
  • Dobrze schowaj prezenty, jak już przyjdą!

Jeżeli zaczniesz teraz, ten plan działania pozwoli Ci spokojnie przejść przez całą logistykę związaną z planowaniem, poszukiwaniem i zamawianiem. Możesz zrobić listę w kalendarzu, zeszycie lub też założyć specjalny plik na komputerze i wklejać w niego linki do wyszukanych produktów. To wszystko pomoże Ci trzymać rękę na pulsie i nie popadać w panikę, ani nadmierne zakupowe szaleństwo.  

O czym jeszcze warto pamiętać?

Staraj się kupować racjonalnie. Zasada „mniej znaczy więcej” wciąż obowiązuje! Obdarowany prawdopodobnie o wiele bardziej ucieszy się z jednego, ale wybranego w sposób przemyślany przedmiotu, niż z kilku przypadkowo dobranych gadżetów.

Jeżeli poszukiwanie prezentu zawsze sprawiało Ci problem: przeczytaj tekst o Sześciu Cechach Idealnego Prezentu – oparty na rzetelnych badaniach naukowych, podpowie jak inaczej spojrzeć na kwestię doboru odpowiedniego przedmiotu.

Wykorzystaj zakupy w Internecie

Zakupy w sieci maja jeszcze jedna ważną zaletę – robisz je w domu, siedząc na wygodnej kanapie. Z dala od świątecznej atmosfery wielkich sklepów, która czasem potrafi zawrócić nam w głowie. W takiej sytuacji o wiele łatwiej o rozsądne i przemyślane decyzje zakupowe, prawda? Skorzystaj z tego i wybierz dla swoich bliskich naprawdę wyjątkowe prezenty!

Wyjątkowy czas w jakim się teraz wszyscy znajdujemy rządzi się swoimi prawami. Z pewnością spotkania rodzinne przy Wigilijnym stole będą odbywały się w nieco bardziej okrojonych składach niż zazwyczaj. Ale mam nadzieję, że w przyszłym roku wszystko wróci już do normy – a dobre nawyki i umiejętność planowania, którą wdrożysz w tym roku, zostaną z Tobą na dłużej!  

Zapisz się do newslettera i otrzymaj rabat na pierwsze zakupy!

Dla naszych subskrybentów mamy 5% rabatu i inne upominki!

Zgadzam się na otrzymywanie wiadomości zgodnie z Polityką prywatności