Kwiaty Polskie – wyjątkowe marki tworzone przez kobiety!

Kwiaty Polskie – wyjątkowe marki tworzone przez kobiety!

Być może sto lat temu nie wszystkie kobiety ośmielały się marzyć o tym, że ich prawnuczki będą mogły robić karierę i zdobywać świat na równi ze swoimi braćmi. Na szczęście to spory kawałek czasu. Dzisiaj większość z nas nie ma problemów z tym, żeby żyć według własnych zasad. Dlatego też z wdzięczności do kobiet, które na przełomie XIX i XX wieku zaczęły rewolucje, świętujemy ósmy dzień marca.

Jeżeli z tej okazji planujesz zrobić sobie lub bliskiej Ci osobie prezent – to najwyższy czas, żeby zacząć się za nim rozglądać 😉 Jednak w dzisiejszym wpisie blogowym to nie sama idea dawania prezentów będzie na pierwszym miejscu. Skupimy się na ich twórcach – konkretniej: twórczyniach. Najpierw zacznijmy od siebie:   

(zdjęcie kota Asi, dla podtrzymania uwagi czytelnika)

Kobiety – kobietom. Jakie prezenty na dzień kobiet znajdziesz u nas?

Połowa naszej ekipy w Galerii to kobiety: Joanna, Asia, Marta, Paulina, Natalia i ja – pisząca ten tekst Maria. Codziennie dbamy o to, by sklepik działał, był widoczny w sieci, pakujemy Wasze zamówienia i ogarniamy komunikacje w mediach społecznościowych (Więcej o naszej ekipie przeczytasz w tym wpisie). Zastanawiałyśmy się jak możemy w tym roku celebrować święto kobiecości. I wtedy pomyślałyśmy o tych wszystkich cudownych produktach, które wyszukała Paulina – a które codziennie pakujemy w ozdobny papier i wysyłamy w świat. Część z nich pochodzi z firm zarządzanych i tworzonych przez babeczki takie jak my i Wy.

Szukasz prezentu na Dzień Kobiet? Poznaj nasze propozycje!

Wierzymy, że słynna solidarność jajników to coś więcej niż tylko wspólne narzekanie na facetów. Dlatego w najbliższych tygodniach będziemy opowiadać Wam o kobietach, które nas zainspirowały – na tyle, że często były jednymi z pierwszych, których produkty pojawiły się na półkach Galerii. Tutaj przedstawimy je tylko w skrócie: jeżeli chcecie śledzić naszą małą akcję na bieżąco – odwiedźcie nas na Facebooku lub Instagramie!

Zaczniemy od kosmetyków, czyli czegoś, co przynajmniej stereotypowo kojarzy się z kobietami – chociaż na szczęście także panowie zaczynają z nich korzystać coraz częściej!

  • Ministerstwo Dobrego Mydła i Orientana to polskie marki, które tworzą naturalne produkty do pielęgnacji ciała – nie tylko dla pań! MDM to mała, rodzinna manufaktura założona przez siostry: Annę i Urszulę. W naszej Galerii znajdziecie przede wszystkim skomponowane przez nie zestawy podarunkowe, które pomogą się zrelaksować na przykład w kąpieli.

  • Orientanę założyła zafascynowana Azją Anna, która postawiła sobie za misję przeszczepienie na rodzimy grunt wiedzy o pielęgnacji ciała ze wschodu. W produkowanych przez nią kosmetykach (my mamy głównie zestawy do kompleksowej pielęgnacji twarzy) można znaleźć egzotyczne składniki – testowałyśmy je na własnej skórze, są super!
  • Kolejną marką, która pojawi się w naszej serii jest Minimalife. Jej właścicielką jest Natalia, która postanowiła rzucić wszystko i stworzyć kolekcje akcesoriów: kalendarzy, plannerów i biuwarów, pomagających uporządkować życie. Spójrzcie na te piękne kolory i projekty – kiedy tylko zobaczyłyśmy je na stronie – wiedziałyśmy, że będą doskonałym pomysłem na prezent!
  • Czy lubicie zwierzątka? My tak. Zwłaszcza, jeżeli są to zwierzątka, z którymi można spędzić cały dzień w pracy, bez konieczności zajmowania się nimi. Takie zwierzątka tworzą Maja i Kamila z Lamabo. Należy pamiętać, iż są to zwierzątka użytkowe. Z kubka w kształcie psa Azorka można wypić kawę, a w misiowej doniczce zasadzić kwiatek.
  • Dla wszystkich fanów książek, polecamy lektury wydawane przez Jadwigę i Ewę z Wydawnictwa Dwie Siostry. Ich pozycje są kierowane głównie do młodszej części społeczeństwa, ale spójrzcie na te ilustracje! Na te wydania! Pracującym w Galerii fanatykom księgarstwa oczy świecą się przy każdej nowej dostawie od nich!
  • Ostatnią marką w tym zestawieniu jest Scratch it. Chcesz wyznać miłość w oryginalny sposób? Poinformować partnera o powiększeniu się rodziny? Kartka Zdrapka od Marty to świetny sposób na to! W ostatnim czasie rekordy sprzedaży biją u nas kartki, które można ofiarować osobie proszonej na świadka lub świadkową ślubu.

Z okazji nadchodzącego dnia kobiet, zapraszamy Was do wspólnej akcji – zróbcie prezent nie tylko sobie, czy przyjaciółkom lub partnerkom. Zróbcie prezent markom, w pocie czoła tworzonym i prowadzonym przez kobiety. W jaki sposób? Po prostu kupcie coś od nich! To najlepszy prezent dla każdego przedsiębiorcy.

Zapisz się do newslettera i otrzymaj rabat na pierwsze zakupy!

Dla naszych subskrybentów mamy 5% rabatu i inne upominki!

Zgadzam się na otrzymywanie wiadomości zgodnie z Polityką prywatności