Nie masz pomysłu na personalizowany prezent? Mamy dla Ciebie 3 porady!

Nie masz pomysłu na personalizowany prezent? Mamy dla Ciebie 3 porady!

Chcesz wręczyć komuś naprawdę osobisty prezent? Taki, który nie pozostawia obdarowanej osobie wątpliwości, że został przygotowany właśnie dla niej? Mamy dla Ciebie kilka porad, jak zrealizować pomysł na personalizowany prezent!

Dlaczego warto wręczać personalizowane prezenty?

Są takie sytuacje – albo takie osoby – przy których naprawdę zależy Ci na wręczeniu idealnego prezentu. Doskonale przy tym wiesz, że w tym celu we wręczanym podarunku musi być jakiś wyraźny akcent osobisty. Coś, co przemieni podarunek z czegoś tylko formalnego, czegoś w rodzaju „masz, bo są twoje urodziny”, w coś, co zaświadcza o Twojej szczerej chęci obdarowania.

Jeżeli z osobą, której wręczasz podarunek znacie się jak łyse konie, to w sumie nie ma żadnego problemu. Na pewno wiesz, czym się ona interesuje, jakie ma marzenia, jaki styl jest w jej guście. Posiadając taką wiedzę na pewno idealnie dobierzesz prezent, który będzie bardzo osobiście dopasowany.

Warto sprawiać personalizowane prezenty

Nie oszukujmy się jednak. Tak głębokie relacje na pewno łączą Cię tylko z nielicznymi, wyjątkowymi osobami. Co zatem, gdy chcesz wręczyć prezent z chociaż drobnym osobistym akcentem osobie, której wcale tak dobrze nie znasz? Na pewno nie ma co ryzykować i wręczać jej w podarunku czegoś, co tylko wydaje Ci się, że dobrze do niej pasuje. Być może uda Ci się trafiony strzał, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że skończy się to po prostu niezręcznie.

Co zatem możemy zrobić w takiej sytuacji? Nasza rada jest następująca: wręcz jako prezent coś naprawdę bezpiecznego, ale skorzystaj ze sposobów na personalizację prezentu! Z jednej strony dodadzą one podarunkowi nieco osobistego charakteru, z drugiej zaś nie są ryzykowne i nie wymagają od Ciebie znajomości z obdarowywaną osobą sięgającej czasów szkoły podstawowej.

Pomysły na personalizację prezentu

Poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie 3 porady na to, jak dodać podarunkowi nieco bardziej osobistego wydźwięku. Dzięki nim zapewnisz obdarowywaną osobę, że nie jest to po prostu prezent – ale prezent od Ciebie dla niej. Zauważ przy tym, że te pomysły się wzajemnie nie wykluczają. Możesz skorzystać z nich wszystkich naraz, aby nadać podarunkowi tym więcej spersonalizowanego charakteru!

Dodaj dedykację do prezentu

Dedykacja do bardzo prosty, ale elegancki i skuteczny sposób na to, by spersonalizować prezent. Może ona przyjąć wiele postaci. Chyba najbardziej rozpoznawalną jest jest ta wpisywana na stronie tytułowej wręczanej w prezencie książki. (Ale za chwilę podpowiemy Ci inne, ciekawe metody zawarcia dedykacji!)

Niezależnie od swojej mniej lub bardziej skomplikowanej postaci, sama idea dedykacji jest bardzo prosta: jest to kilka miłych słów na temat tego, od kogo i dla kogo jest dany podarunek, czasami wzbogaconych o jakieś życzenia bądź mądrości.

Dedykacja w książce

Dedykacja pozwala przemienić każdy prezent ze zwykłego, obojętnego przedmiotu w coś, co z samego faktu podpisania staje się czymś specjalnie dla kogoś. Przykładowo, książka o Puciu nie jest wtedy już po prostu kolejnym egzemplarzem tego dzieła. Staje się dzięki dedykacji tą konkretną książką dla siostrzeńca od swojej cioci. A to zawsze buduje pewien ładunek emocji i za wiele lat słowa te będą miały wielką sentymentalną wagę dla już-dorosłego wtedy-dziecka!

Zatem już nawet zwykła dedykacja „ode mnie dla ciebie” jest prostym, ale świetnym pomysłem na personalizację prezentu.

Wręcz prezent z grawerem!

Pójdźmy teraz o krok dalej. Co powiesz na taki pomysł: te kilka miłych słów, którymi chcesz wzbogacić prezent, będzie czymś stanowiącym jego integralną część? Może nawet czymś, co jest w nim najważniejsze? Jeżeli brzmi to dla Ciebie intrygująco – koniecznie dowiedz się więcej na temat prezentów z grawerem!

Możliwości grawerowania są dziś naprawdę spore. Drewniana deska do krojenia, skrzynka na wino, skarbonki, skórzane portfele, metalowe tabliczki, gumy do odciskania pieczątek – to wszystko możemy bez problemu grawerować, a i tak to tylko czubek góry lodowej!

Za pomocą grawerowania możesz umieścić dedykacją prosto na ogromnym asortymencie potencjalnych prezentów. Nie tylko dedykację zresztą. Masz o wiele więcej możliwości. Prezent z grawerem możesz wzbogacić najróżniejszymi tekstami i wzorami. Zwykłe drewniane pudełko na pieniądze możesz za jego pomocą przemienić zarówno w nośnik dla żartobliwego wierszyka, który będzie rozjaśniał uśmiechem dzień obdarowanej osoby, jak i motywującej mądrości, która doda mu energii do działania.

I ten prezent, wraz ze spersonalizowanym grawerem, zawsze będzie tej osobie przypominał o Tobie. Czy nie jest to doskonały pomysł na osobisty upominek?

Dodaj kartkę z życzeniami!

Może jednak na prezencie nie da się dodać dedykacji. Nawet grawerem. Może też po prostu nie chcesz umieszczać jej bezpośrednio na przedmiocie, z jakiegokolwiek powodu. W takiej sytuacji zastanów się nad wzbogaceniem podarunku o kartkę okolicznościową, w którą wpiszesz dedykację, życzenia i inne miłe słowa dla obdarowywanej osoby. Taka kartka będzie także niewielką pamiątką, która może jeszcze na długie lata z nią pozostanie, przypominając jej o Tobie!

Wybór kartek z życzeniami jest dziś naprawdę ogromny, zatem na pewno bez trudu znajdziesz coś na każdą okazję. Jeżeli takie kartki kojarzą Ci się z czymś kiczowatym, to zapewniamy Cię, że warto dać im szansę i po prostu je przejrzeć. Można znaleźć kartki okolicznościowe, które z pełną samoświadomością są bardzo żartobliwe, ale jeżeli szukasz czegoś poważniejszego albo nawet naprawdę artystycznego – na pewno to znajdziesz.

Ten drobny dodatek do „głównego” prezentu może właśnie okazać się akcentem, który doda mu dużo osobistego charakteru, który bez karteczki z życzeniami mógłby w ogóle nie być wyczuwalny.

Łatwe sposoby na osobiste upominki!

Trzymając się tych porad sprawisz, że wręczane przez Ciebie prezenty nie będą bezosobowe i wyróżnią Cię w oczach obdarowywanej osoby. Zastanawiasz się teraz, jak wcielić te pomysły w życie? Nie martw się – już jesteś we właściwym miejscu!

U nas znajdziesz bogatą ofertę prezentów z grawerem i kartek okolicznościowych. Dzięki nim wręczysz prawdziwie spersonalizowane prezenty.