Szukasz prezentu na Dzień Chłopaka? Przygotowaliśmy 10 propozycji!

Szukasz prezentu na Dzień Chłopaka? Przygotowaliśmy 10 propozycji!

Dzień Chłopaka to okazja, która jeszcze do niedawna była niemal zupełnie pomijana czy wręcz nieznana. Sytuacja zaczęła się stopniowo zmieniać na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat i obecnie mało kto nie słyszał jeszcze o tym święcie. Co więcej, coraz chętniej wręczamy wówczas drobne podarunki.

Dzień Chłopaka: kiedy wypada?

W Polsce Dzień Chłopaka obchodzimy 30 września. W innych krajach również można znaleźć podobną okazję, choć daty są już dość mocno rozbieżne.

Na Malcie wypada ona 7 lutego, w Wielkiej Brytanii i Irlandii 5 kwietnia, 5 maja zaś w Japonii. Wakacyjny termin obrali sobie Brazylijczycy (15 lipca), z kolei jesienią Dzień Chłopaka obchodzą Norwegowie (7 października), Hindusi, Meksykanie (w obu krajach: 19 listopada) oraz Kanadyjczycy (25 listopada).

Tyle o Dniu Chłopaka na świecie, wróćmy do naszego kraju.

Dzień Chłopaka i Dzień Mężczyzny – na czym polega różnica?

U zarania popularności obu świąt różnica między nimi była bardziej znacząca i dotyczyła, jak łatwo można się domyślić, podziału między chłopakiem-nastolatkiem a dorosłym mężczyzną.

Obecnie to raczej podobnie obchodzone święta, jako że z biegiem lat coraz częściej również dojrzali panowie zaczęli dostawać 30 września prezenty od partnerek.

Kobieta wręczająca swojemu partnerowi prezent na Dzień Chłopaka.

Oczywiście, Dzień Chłopaka wciąż jest obchodzony według pierwotnych założeń w szkolnych klasach, na różnych etapach edukacji.

Ale tak naprawdę coraz częściej rozumiemy to święto jako okazję obchodzoną przez dorosłych będących w związkach. Wszak w języku polskim “chłopak” to między innymi określenie partnera.

Obraliśmy więc ten trop, przygotowując 10 pomysłów na prezent na Dzień Chłopaka!

A jeśli szukasz upominku dla “nieco” młodszej osoby, kliknij tutaj.

Personalizowane nosidło na piwo

Panowie lubią piwo – może to i stereotyp, ale w wielu przypadkach zgodny z prawdą. Z tego powodu piwko na prezent z opisywanej okazji to bardzo dobry pomysł!

Ale może by tak pójść o krok dalej i w tym roku podarować coś ekstra? Na przykład praktyczne i cieszące oko drewniane nosidło na cztery butelki piwa, dodatkowo wyposażone w otwieracz i Twoją osobistą dedykację!

Mechaniczne puzzle 3D

Wariant dla konstruktorów, a przecież całkiem spora grupa przedstawicieli płci brzydkiej uwielbia dłubać przy różnych urządzeniach. Pasja ta często wynika z konstruowania rozmaitych modeli w młodym wieku.

Podaruj więc dorosłemu chłopakowi wymagające, efektowne puzzle 3D z wbudowanym mechanizmem i zapewnij mu długie godziny rozrywki!

Puzzle

Pierwsze lepsze puzzle nie muszą wcale spodobać się Twojemu obdarowywanemu… Ale żaden gracz nie przejdzie obojętnie obok układanek przedstawiających sceny z wysokobudżetowych produkcji CD Projekt.

Wiedźmin czy Cyberpunk? Przed zakupem sprawdź, w co godzinami zagrywa się Twój chłopak!

Skarbonka z szybką

To miły dla oka dodatek do pokoju, a przy tym nienachalny pretekst do oszczędzania. To jak będzie: zaczniecie gromadzić fundusze na podróż życia, czy jednak sięgniecie dalej i zaczniecie zbierać ten mityczny pierwszy milion?

Nietypowy kubek do porannej kawy

Większość panów w mniejszym lub większym stopniu grywa bądź grywało dawniej w gry wideo i posiada spory sentyment do tego etapu swojego życia. Możesz podarować więc praktyczny kubek w kształcie automatu z Pac-Manem, który przywoła wspomnienia i przy okazji ozdobi biurko!

Multitool Armador

Skoro już napomknęliśmy wcześniej o majsterkowaniu… Wymieniając pomysły na prezent z okazji Dnia Chłopaka, nie możemy nie wspomnieć o praktycznym multitoolu. To aż 15 narzędzi w jednym podręcznym gadżecie!

Budzik dla fana Marvela

Twój chłopak zna na pamięć wszystkie filmy o Avengersach? W takim razie koniecznie weź pod uwagę prezent, który z miejsca przypadnie mu do gustu: budzik ukazujący Hulka lub Iron Mana – w zależności, pod jakim kątem na niego spojrzeć. Z takim gadżetem poranne wstawanie powinno być chociaż odrobinę przyjemniejsze.

Kubek termiczny Aladdin

Ciepło trzyma do trzech godzin, zimno nawet do ponad pięciu. To doskonały pomysł na prezent dla chłopaka ceniącego sobie praktyczne gadżety.

Mapa polskiego piwosza lub butelka na kapsle

Dwa prezenty, ale z podobnej kategorii. I to znów dla obdarowywanego lubującego się w owocach pracy rozmaitych browarów. Kolorowe kapsle czasem aż szkoda wyrzucić… A po zawieszeniu piwnej mapy Polski lub butelki, wyrzucać już nie trzeba – będą zdobić ścianę i świadczyć o guście swojego posiadacza.

Mapy-zdrapki

Mapy-zdrapki to świetny wariant prezentowy dla podróżników. A nawet kilka wariantów, bo możesz w ten sposób obdarować chłopaka, który podróżuje po Polsce, po Europie czy też po całym świecie. Może to być również zachęta do kolejnych wspólnych podróży!

Pomysły na prezent dla najmłodszych chłopaków

A co z tymi chłopakami, którym jeszcze daleko do przekroczenia progu dorosłości? Mowa o Twoim dziecku, bracie czy koledze z klasy.

Spokojnie, mamy również prezenty stworzone specjalnie dla nich!

*

Wymienione prezenty dla dorosłych i dla najmłodszych to tylko niektóre z naszych propozycji. Pamiętaj, aby przy zakupie kierować się przede wszystkim zainteresowaniami swojego bliskiego.

Więcej pomysłów znajdziesz w kategorii, w której zgromadziliśmy najlepsze prezenty na Dzień Chłopaka.

Życzymy samych trafionych podarunków z tej okazji!

Zapisz się do newslettera i otrzymaj rabat na pierwsze zakupy!

Dla naszych subskrybentów mamy 5% rabatu i inne upominki!

Zgadzam się na otrzymywanie wiadomości zgodnie z Polityką prywatności