Prezent dla nowożeńców: co wybrać? Poznaj 10 pomysłów na udany podarunek!

Prezent dla nowożeńców: co wybrać? Poznaj 10 pomysłów na udany podarunek!

Ślub to wyjątkowo radosne wydarzenie w życiu naszych bliskich. A przy tym podniosłe, przez co niektórych okazja ta może onieśmielać. Zwłaszcza, kiedy pada znajomy temat: prezent dla nowożeńców.

Co wypada kupić, czego unikać? Dzisiaj skupimy się przede wszystkim na tym pierwszym zagadnieniu, przedstawiając 10 pomysłów na udany podarunek dla Młodej Pary!

Czy koperta to trafiony prezent dla nowożeńców?

Zgodnie z tradycją – obowiązującą zresztą nie tylko w naszym kraju – na ślub i wesele udajemy się z podarunkiem.

Zdarza się, że Młoda Para pragnie oszczędzić gościom bólu głowy związanego z wyborem i przygotowuje odpowiednią listę przedmiotów, jakie chciałaby otrzymać. To ślubny trend, który pojawia się i znika na przestrzeni lat.

Inni w zaproszeniu wprost oznajmiają, co chcą dostać na prezent lub zamiast prezentu. Do najpopularniejszych opcji należą butelka wina, karma dla zwierząt (przekazywana później do schroniska) lub losy na loterię.

Raczej nie wspomina się o kopercie. Przyjęło się jednak traktować ją jako oczywistość: podarowanie pieniędzy na start nowego życia (czy też, w wielu przypadkach, na pokrycie kosztów wesela) stało się już u nas powszechne.

Czy zatem koperta jest prezentem? Tak i nie.

Koperta z banknotami stuzłotowymi jako prezent dla nowożeńców.
Kopertę powinniśmy wręczać razem z prezentem, nawet gdyby miał to być tylko drobny upominek

Bezpiecznie przyjąć założenie, że – o ile nowożeńcy nie wskażą inaczej w zaproszeniu – wręczamy im zarówno kopertę, jak i podarunek.

Jeden prezent dla Młodej Pary? A może dwa?

Jeden, zdecydowanie. To żelazna reguła, której łamać nie wypada: jak sama nazwa wskazuje, prezent dla nowożeńców jest jednym przedmiotem wręczanym dwóm osobom, a nie dwoma upominkami dla każdej ze stron. Powinien również nawiązywać do nowej drogi życia, na jaką tego dnia wstępują Młodzi.

Mała podpowiedź: prezenty do domu są zazwyczaj sprawdzonym rozwiązaniem. Być może Młoda Para mieszka już ze sobą od jakiegoś czasu, ale zdarza się, że dopiero po ślubie małżonkowie wprowadzają się do wspólnego (lub nowego) mieszkania.

Jeśli nie wiesz, co kupić, aby wzbogacić wnętrze ich czterech ścian, nie wahaj się zapytać tych, którzy znają obdarowywanych lepiej. Na przykład ich rodziców.

Młoda para podczas tańca w trakcie wesela, w tle goście.

Prezent dla nowożeńców wcale nie musi być drogi

Ani wystawny, ani odpowiednio duży gabarytowo. To ślub, a nie prezentowy wyścig zbrojeń. Jeśli masz pomysł na ciekawy drobiazg, który przyda się obdarowywanym, nie wahaj się przed jego wręczeniem!

Nie zawsze musi też być praktyczny czy śmiertelnie poważny… Choć, jak to zazwyczaj bywa, z poczuciem humoru lepiej nie przesadzać – warto utrzymać je w granicach dobrego smaku.

Jako się już rzekło, ślub to radosna okazja, więc prezent też musi to odzwierciedlać. Ale wystarczy tego teoretyzowania, przejdźmy już do naszej listy 10 propozycji na ślubny prezent dla nowożeńców!

1. Personalizowana skrzynka na wino

Będzie trafionym podarunkiem zwłaszcza wtedy, gdy przyszli małżonkowie wskażą w zaproszeniu, że pragną otrzymać na prezent butelkę wina. Dodaj trochę efektu “wow” i postaw na personalizację “opakowania”!

Skrzynka występuje w dwóch wariantach: na jedną lub dwie butelki. Pozwoli na odpowiednią ekspozycję Twojego podarunku, a dzięki wygrawerowanym życzeniom stanie się przepiękną pamiątką tego wielkiego dnia!

Na stronie przedstawiającej skrzynkę znajdziesz kilka wzorów do wyboru – wybierz ten, który Twoim zdaniem najbardziej spodoba się obdarowywanym!

2. Personalizowane pudełko na pieniądze

To z kolei alternatywa dla koperty. W końcu o wiele dosadniej w pamięć zapadnie takie wyjątkowe pudełeczko, niż kawałek papieru, który wkrótce po ślubie trafi do kosza. Tym bardziej, że banknoty  w pudełku można trzymać i po ślubie, a jeśli trafisz ze wzorem, z pewnością posłuży ono Młodej Parze na długie lata!

Tak jest, tutaj też masz do dyspozycji kilka rodzajów graweru. Wybieraj rozważnie, ale bez zbędnego stresu!

3. Personalizowane pudełko dla Pary Młodej

Pozostajemy jeszcze na chwilę w tematyce prezentów personalizowanych. Pudełko na drobiazgi jako pamiątka ślubna? Brzmi jak dobry pomysł na podarunek!

Albo… Na jego efektowne opakowanie. Rozmiary to 22 x 17,5 x 8 cm, więc w środku spokojnie zmieścisz nie tylko kopertę z pieniędzmi, ale też jakiś miły drobiazg.

4. Komplet dwóch ręczników bawełnianych “Mąż i Żona”

Koniec ze sporami o ręczniki – dzięki Twojemu upominkowi od razu będzie wiadomo, który jest czyj. To nie tylko prezent praktyczny, ale i wpadający w oko. Nie wspominając o tym, jak przyjemne ręczniki są w dotyku.

5. Świnka-skarbonka

Ceramiczna świnka-skarbonka to przyjemny dodatek do pokoju. Do tego pozwoli odłożyć pewną drobną sumę na czarną godzinę.

A czy pieniądze podarować oddzielnie, czy jednak umieścić je w pociesznej śwince… Tę kwestię pozostawiamy do rozstrzygnięcia Tobie.

6. Komplet piknikowy dla dwóch osób

Wewnątrz tego poręcznego koszyka znajdzie się wszystko, czego potrzeba, aby wybrać się na romantyczny piknik. Oprócz samego jedzenia, ma się rozumieć.

To idealny gadżet dla pary na ciepłe, wiosenno-letnie miesiące! A także całkiem pożądany (i oryginalny) prezent dla nowożeńców.

7. Ręcznie robiony zestaw do sushi

Ach, produkty handmade! Odrobinę nieregularne kształty, świadczące o tym, że talerz wykonywał utalentowany rzemieślnik za pomocą własnych dłoni. Feeria wpadających w oko barw. Najlepsze materiały użyte do powstania pięknego przedmiotu, z których każdy jest wyjątkowy na swój sposób.

Brzmi jak Twój pomysł na podarunek dla znajomych z okazji ich ślubu? W takim razie nie zawiedzie Cię ten ręcznie robiony zestaw do sushi!

8. Zestaw kubków Super Mąż i Super Żona

Twórcy tych kubków poszli w tym samym kierunku, co osoby odpowiedzialne za powstanie opisywanych nieco wyżej ręczników. Ale wcale nie chodzi tu o zaznaczanie terytorium i określanie, które przedmioty należą do danego współmałżonka. Wręcz przeciwnie: to dowód na to, że dwa różne, ale perfekcyjnie dopasowane elementy tworzą piękny komplet.

A że emaliowane kubki niedawno wróciły do łask… Tym bardziej można je wziąć pod uwagę w kontekście zbliżającego się ślubu.

9. Mapa-zdrapka dla podróżników

Podróżnicy przeżywają obecnie wyjątkowy trudny okres… Ale spokojnie, żadna zaraza nie trwa wiecznie i w końcu wszystko wróci do normy. A wtedy warto będzie mieć pod ręką kilka inspiracji odnośnie celów kolejnych wypraw.

Map-zdrapek to my trochę mamy: zarówno dla tych, którzy preferują wyjazdy po kraju, jak i dla zwolenników podróży zagranicznych. Wybierz taką, która najlepiej pasuje do preferencji obdarowywanych!

10. Porcelanowy zestaw do parzenia i picia herbaty

Na koniec naszej listy mamy taki oto porcelanowy zestaw, który ubarwi codzienny rytuał wspólnego picia herbaty. Albo może go wprowadzić do życia Młodej Pary.

Oto nasze propozycje na prezent dla nowożeńców!

Oczywiście, to nie wszystkie podarunki, które nadadzą się na tę wesołą okazję. Mamy ich dużo więcej, a jeśli chcesz poznać je wszystkie, koniecznie zerknij do naszej kategorii Prezenty na ślub!

Przede wszystkim, nie zamartwiaj się zanadto wyborem upominku. Zaproszenie na ślub ma być radosną wieścią – pod każdym względem! I choć z przygotowaniami do ceremonii wiąże się trochę stresu (w końcu to wyjątkowy dzień), można go z łatwością zniwelować. Na przykład korzystając z naszych propozycji na trafiony prezent dla nowożeńców!

Zapisz się do newslettera i otrzymaj rabat na pierwsze zakupy!

Dla naszych subskrybentów mamy 5% rabatu i inne upominki!

Zgadzam się na otrzymywanie wiadomości zgodnie z Polityką prywatności