Prezentujemy dobre marki: Nasza Księgarnia

Prezentujemy dobre marki: Nasza Księgarnia

Czy jest ktoś, kto nie zna tego wydawnictwa? Pięknie ilustrowane lektury z Naszej Księgarni były niejednokrotnie pierwszymi książkami, jakie czytaliśmy w dzieciństwie. Historia tego wydawnictwa sięga aż do Dwudziestolecia Międzywojennego. Zostało założone w 1921 roku i z powodzeniem działa po dziś dzień, wydając najlepsze pozycje literatury dziecięcej i młodzieżowej.

Książka jest zawsze dobrym pomysłem na prezent – właśnie dlatego w naszej Galerii nie mogło zabraknąć Naszej Księgarni!
A oto odpowiedzi na nasze pytania:

Lepiej jest dawać czy otrzymywać prezenty? Dlaczego? 

Obdarowywanie jest dużo przyjemniejsze, bo dostarcza znacznie więcej emocji niż otrzymywanie prezentów! 

Wymaga też większego zaangażowania – przygotowując dla kogoś prezent, najpierw musimy się zastanowić, czym chcielibyśmy obdarować daną osobę, co o niej wiemy, czy mówiła nam, o czym marzy albo co by się jej przydało. W przypadku dzieci jest to nieco łatwiejsze, bo te zwykle bardzo chętnie opowiadają o tym, co chciałyby dostać. Jeśli jest to na przykład kolejna książka w ukochanej serii albo gra z ulubionym bohaterem, odpada problem poszukiwań. 

Po wybraniu odpowiedniego prezentu, niezależnie od tego, czy jest to coś dużego, czy drobny upominek, trzeba zadbać o odpowiednią oprawę, czyli opakowanie. Obserwowanie emocji na twarzy osoby, zwłaszcza dziecka, które już trzyma w rękach zapakowany prezent, ale jeszcze nie wie, czym on jest, może dostarczyć naprawdę wielu pozytywnych emocji. 

I na samym końcu – widok dziecka, które dostało wymarzony prezent, które szczerze okazuje swoją radość, i usłyszenie od niego „dziękuję” dostarcza tyle satysfakcji i pozytywnych wrażeń, szczęścia, dobrego samopoczucia, poczucia bliskości i przywiązania, że na pewno nie może się równać samemu otrzymaniu prezentu.

Opowiedz o wartościach, którymi kierujecie się przy tworzeniu produktów. 

Seria o Puciu została stworzona przez Martę Galewską-Kustrę, dr n. hum. logopedę, pedagog dziecięcą i pedagog twórczości, by w naturalny sposób wspomagać rozwój mowy u dzieci na różnych etapach rozwoju. Tematyka przystępnych w formie i angażujących dzieci książek obejmuje między innymi: wyrazy dźwiękonaśladowcze i pierwsze słowa, podstawowe rzeczowniki i czasowniki oraz łączenie wyrazów, zabawy z artykulacją (czyli umiejętnością właściwego wymawiania głosek), budowanie zdań oraz ćwiczenia umiejętności opowiadania. Gry i puzzle, choć na pozór bazujące na prostych zadaniach, wymagają skupienia uwagi na ilustracji, rozwijają spostrzegawczość i mowę, ale przede wszystkim pobudzają do myślenia. 

Pucio z pewnością nie zdobyłby tylu dziecięcych serc, gdyby nie kreska współautorki serii, Joanny Kłos. Jej piękne, pełne ciepłych barw i przyjaznych postaci ilustracje sprawiły, że ten sympatyczny bohater z miejsca stał się ulubieńcem maluchów, które pokochały jego charakterystyczny wizerunek. Od serii o Puciu trudno się oderwać, a ilustracji nie sposób pomylić z innymi – są wyjątkowe i niepowtarzalne.

Tworzymy zatem serię, przy której cała rodzina ma wspólnie spędzać czas, czytając książki, układając puzzle lub grając w gry, pogłębiając relacje, budując więzi, zaangażowanie i bliskość. Jednocześnie wiemy, że z produktami dla dzieci spędza się dużo czasu, dlatego ważny jest dla nas sposób wydania i trwałość produktu, by wystarczył na wiele wspólnych czytań i rozgrywek. 

Zależy nam, by do rodziców i dzieci trafiały dobrej jakości produkty tworzone przez polskie autorki. 

Co jest lepsze: zaplanowane prezenty z przygotowanej wcześniej listy czy niespodzianki? Dlaczego?

Każdy z wariantów ma swoje plusy. 

W wypadku zaplanowanych prezentów nie ma obawy, że nie trafimy z wyborem. Dlatego jeśli nie znamy dobrze dziecka, nie wiemy, co lubi i o czym marzy, warto zasięgnąć porady rodziców czy przy okazji spytać samego malucha. Dzieci często mają w głowie całą listę potencjalnych prezentów, o których marzą. 

Jeśli jednak dobrze znamy dziecko i nie boimy się, że prezent będzie nietrafiony, możemy pokusić się o niespodziankę. Łatwiej oczywiście ją zrobić, gdy wiemy, że maluch jest miłośnikiem serii, i dokupujemy kolejny produkt – książkę, grę czy puzzle. 

Prezent niespodzianka może okazać się też dobrym rozwiązaniem, gdy dziecko nie zna jeszcze danego bohatera – wtedy pierwsza część serii może stać się początkiem nowej czytelniczej przygody. 

Prezent powinien być ładny czy praktyczny? A może ma łączyć obie te cechy? Do której kategorii zaliczyłbyś produkty Twojej marki?

Udany prezent powinien być zarówno ładny, jak i praktyczny. Lubimy się otaczać przedmiotami, które cieszą oko, chcemy, żeby zdobiły nam mieszkanie czy dziecięcy pokój, ale z drugiej strony w dobie minimalizmu staramy się nie kupować niepotrzebnych czy niepraktycznych rzeczy, dlatego udany prezent powinien mieć też wartość użytkową. 

W serii o Puciu staramy się łączyć obie te cechy – książki i gry dostarczają wartości edukacyjnej, w naturalny sposób wspomagają rozwój mowy dziecka, są stworzone przez specjalistkę, dr n. hum. logopedę, pedagog dziecięcą i pedagog twórczości Martę Galewską-Kustrę. Dodatkowo bardzo dbamy o to, żeby książki i gry miały też wartość estetyczną, są pięknie zilustrowane przez Joannę Kłos, stworzone z dużą dbałością o szczegóły. 

Produkty z serii o Puciu mają być zarówno fachowym wsparciem w rozwoju dziecka, okazją do wspólnej zabawy, jak i ozdobą dziecięcego pokoju.

Twoim zdaniem jaka jest idealna okazja, aby wręczyć Twój produkt na prezent?

Każda! Pucio sprawdzi się jako prezent pod choinkę, na urodziny, z okazji pierwszego dnia w przedszkolu czy w ramach przygotowań do pojawienia się nowego członka rodziny. Do wręczenia prezentu dziecku nie trzeba specjalnej okazji, można obdarować je bez niej.

Pamiętajmy jednak, że największe znaczenie ma nie okazja – nawet nie sam prezent! – ale to, co podarunek za sobą niesie. 

Jeśli poprzestaniemy na samym wręczeniu dziecku prezentu, pozbawimy je tego, co w rzeczywistości jest o wiele ważniejsze – uwagi i czasu. Dlatego obdarowując dziecko puzzlami czy książką z serii Pucio, pamiętajmy o tym, że razem z nimi dajemy maluchowi obietnicę poświęcenia uwagi, wspólnej zabawy, czytania przed snem czy rodzinnego układania puzzli. 

Tym samym budujemy więzi i bliskość, wykazujemy się zaangażowaniem i pokazujemy, że najważniejszym prezentem jest ten, którego nie można kupić – czyli wspólny czas.

Zapisz się do newslettera i otrzymaj rabat na pierwsze zakupy!

Dla naszych subskrybentów mamy 5% rabatu i inne upominki!

Zgadzam się na otrzymywanie wiadomości zgodnie z Polityką prywatności