Święta nietypowe w kwietniu – z jakich okazji warto obdarować bliskich?

Święta nietypowe w kwietniu  – z jakich okazji warto obdarować bliskich?

Przed nami kwiecień, czyli pierwszy miesiąc prawdziwej wiosny. Czy przyniesie iście wiosenną pogodę w tym roku?

Tego przepowiedzieć nie możemy, ale za to możemy stwierdzić z niezbitą pewnością, że i tego miesiąca przydarzy się sporo okazji do obdarowania bliskich!

Nieważne, czy miłym słowem, czy jakimś uroczym drobiazgiem.

Po raz kolejny więc zagłębimy się w temat świąt nietypowych, które oprócz oryginalności cechuje jedno: są świetną okazją do wręczenia podarunku.

Dlatego też zabraknie w tym zestawieniu takich świąt, jak na przykład Wielkanoc czy Prima Aprilis. Pierwsze z racji tego, że jest ono zupełnie typowe… A drugie z racji faktu, iż nie wręczamy wówczas znajomym prezentów (chyba że w postaci zabawnych kawałów).

2 kwietnia: Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci, Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Już drugiego dnia miesiąca mamy sposobność do wręczenia swojemu dziecku pięknej książki napisanej z myślą o jego grupie wiekowej. W końcu nie ma nic tak rozwijającego dziecięcą wyobraźnię, jak ciekawa historia!

Dziecko czytające książkę w łóżku.

Ale na samym wręczeniu podarunku celebracja tego wydarzenia wcale nie powinna się skończyć. Warto również przysiąść i poczytać dziecku na głos. 

Drugiego dnia kwietnia wypada także inne święto: Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. To z kolei dobry moment, aby w ramach wolontariatu podarować swój czas lokalnej fundacji, zajmującej się niesieniem pomocy osobom autystycznym.

3 kwietnia: Międzynarodowy Dzień Walki Na Poduszki

Prezent w postaci poduszki wręczony tylko po to, by za chwilę został użyty w charakterze “broni”? No dobrze, w tym miejscu troszeczkę nagięliśmy zasady, święto to bowiem nie ma zbyt wiele wspólnego z podarunkami.

Ale jakżeby nie wspomnieć o tak pozytywnej inicjatywie – poduszki w dłoń i do dzieła!

Rodzina walcząca na poduszki w łóżku.

Najpierw jednak upewnijcie się wraz z pozostałymi uczestnikami zabawy, że telefony i łatwo tłukące się przedmioty macie schowane w bezpiecznym miejscu.

6 kwietnia: Światowy Dzień Sportu

Tego dnia świętują przede wszystkim sportowcy. W jaki sposób? Cóż, znając ich przyzwyczajenia, zapewne solidnym treningiem.

Z tej okazji podaruj im coś, co pomoże w codziennym znoju i osiąganiu coraz lepszych wyników – czy to podczas domowych ćwiczeń, czy na ulubionej biegowej/rowerowej trasie.

Na przykład bezprzewodowe słuchawki z ponadprzeciętną odpornością na pot albo smartband, który pozwoli na lepsze i wygodniejsze monitorowanie postępów w ćwiczeniach.

7 kwietnia: Dzień Pracownika Służby Zdrowia

O tym, jak ważną rolę w naszym życiu pełnią pracownicy służby zdrowia, chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Zwłaszcza w świetle wydarzeń z ostatnich miesięcy.

Pracownica służby zdrowia nosząca maseczkę i zakładająca rękawiczki.

Osoby te niosą pomoc innym, a przy tym nierzadko same ryzykują własnym zdrowiem. Dlatego wręcz wypada, aby tego dnia (i nie tylko) wyrazić im swoją wdzięczność. Na przykład ciepłym słowem i drobnym podarunkiem.

9 kwietnia: Międzynarodowy Dzień Jednorożca

Popularność motywu jednorożca pojawiającego się na rozmaitych przedmiotach wcale nie maleje z biegiem lat. Można wręcz zaryzykować stwierdzenie, że przybiera na sile.

Jeśli masz wśród swoich bliskich osobę z poczuciem humoru, która nie stroni od cukierkowych barw, podaruj jej na przykład piękny przepiśnik z jednorożcem!

Naklejka przedstawiająca jednorożca na aucie.
Na jednorożce można się obecnie natknąć w najróżniejszych miejscach…

10 kwietnia: Dzień Rodzeństwa

Niezależnie, czy z rodzeństwem na co dzień drzesz koty, czy razem jednomyślnie przemierzacie przez życie: tego dnia doceniamy tych, z którymi łączą nas nie tylko więzy krwi, ale i masa wspólnie spędzonych chwil.

Warto podarować rodzeństwu drobny upominek lub wręczyć prezent bez pieniędzy, w który zainwestujesz trochę czasu i mnóstwo serca. Wszystko po to, by przekazać swojej siostrze lub swojemu bratu, jak bardzo są Ci drodzy!

12 kwietnia: Dzień Czekolady

Absolutnie nie dziwi nas, że tak wspaniałe osiągnięcie ludzkości doczekało się swojego święta.

Kostki czekolady na drewnianym stole, ułożone jedna na drugiej.

Podaruj bliskim (oraz sobie) szczęście, jakie płynie z konsumpcji czekolady i kup ogromną tabliczkę, ważącą ponad kilogram! Takiej słodkiej cegły nie kończy się w trakcie pojedynczego posiedzenia, więc wraz ze swoimi bliskimi będziecie się nią cieszyć jeszcze wiele dni po tym jakże potrzebnym święcie. 

15 kwietnia: Światowy Dzień Sztuki

Piękno dzieł sztuki to nie tylko muzealne korytarze, wypełnione obrazami dawnych mistrzów, mniej lub bardziej abstrakcyjne rzeźby czy sale koncertowe. To także piękno towarzyszące nam na co dzień, dzięki rozmaitym akcesoriom inspirowanym dokonaniami wybitnych artystów.

Jeśli wśród Twoich przyjaciół nie brakuje osób wrażliwych na piękno, podaruj im tego dnia drobiazg inspirowany dorobkiem największych artystów w historii.

Wnętrze galerii sztuki, obrazy zawieszone na białych ścianach.

Jak na przykład komplet dwóch filiżanek z twórczością Vincenta Van Gogha. Albo ozdobne kieszonkowe lusterko przedstawiające wybitne dzieło sztuki tego słynnego niderlandzkiego artysty, jakim jest obraz “Gwiaździsta noc”.

17 kwietnia: Międzynarodowy Dzień Paskudy, Dzień Doceniania Męża

Czy to przypadek, że te dwie okazje dzielą tę samą datę? Cóż… Być może. W każdym razie: żono, doceń swoją domową paskudę i podaruj jej miły drobiazg!

Mężu, również kup coś miłego żonie… Ale nie tego dnia. Możesz na przykład jutro – dla własnego bezpieczeństwa.

24 kwietnia: Światowy Dzień Lekarzy Weterynarii

Co do tego nie ma żadnych wątpliwości: ludzie ratujący na co dzień naszych ukochanych pupili zasługują na swoje święto. Co więcej, zasługują również na prezenty z tej okazji!

Kot osłuchiwany przez lekarkę weterynarii.

Jeśli nie masz pomysłu na podarunek, możesz ograniczyć się do życzeń, będących wyrazem wdzięczności za ich odpowiedzialną pracę.

26 kwietnia: Dzień Drogowca i Transportowca, Dzień Obcego

Tego dnia doceniamy znajomych drogowców i transportowców. Odpowiedni podarunek jest jak najbardziej na miejscu, to wszak jedna ze starszych rodzimych tradycji. Nie sposób też nie docenić ważnej roli, jaką w naszym społeczeństwie pełnią przedstawiciele tej branży.

Skręcając w bardziej nietypowy kierunek, tego dnia świętujemy również Dzień Obcego. Tak, chodzi o drapieżnego stwora ze słynnych filmów z Sigourney Weaver w roli głównej.

Dlaczego akurat ta data? Jeśli wierzyć “Ósmemu pasażerowi Nostromo”, pierwszy kontakt ludzkości z ksenomorfem miał miejsce na księżycu o nazwie LV-426. Cyfry dostosowano do amerykańskiego formatu daty i… Wyszło, że odtąd 26 kwietnia będzie dniem celebracji tego ważnego dla popkultury cyklu filmowego.

Jeśli więc masz wśród domowników osoby ceniące sobie tego rodzaju produkcje, zorganizuj dla nich wspólny seans!

Seans filmowy w przydomowym ogrodzie, para oglądająca film na rzutniku.
Czy oglądanie filmu może być prezentem? Wszystko zależy od stworzonych warunków

27 kwietnia: Światowy Dzień Grafika, Dzień Florysty

Grafik to zawód, który wciąż nabiera popularności. Coraz łatwiejszy dostęp do odpowiednich narzędzi pracy i szkoleń w Internecie sprawił, że chyba każdy z nas ma wśród znajomych lub w rodzinie przedstawiciela/przedstawicielkę tej profesji.

A zatem: wiecie doskonale, co wypada zrobić. Wysłać miłe życzenia (na przykład w formie koślawej grafiki, by wprawić ich w lepszy humor) oraz drobny podarunek.

Grafik przy biurku wyposażonym w akcesoria przydatne w jego pracy.

Tego samego dnia doceniamy również florystów. Co im kupić? Cóż, z listy rekomendowanych propozycji na upominek odpadają kwiaty, a zostają… Wszystkie inne pomysły, które oczywiście powinny iść w parze z życzeniami!

*

To już wszystkie wybrane przez nas kwietniowe święta nietypowe, które zasługują na to, by z ich okazji obdarować bliskich!

Nie zawsze musi to być prezent, często wystarczą same życzenia – niekiedy również w nieco lżejszym, zabawnym wydaniu (patrz: Międzynarodowy Dzień Paskudy).

Jeśli chcesz poszukać odpowiedniego drobiazgu dla swoich obdarowywanych, zerknij koniecznie do kategorii, w których zebraliśmy pomysły na prezent dla przyjaciela i prezent dla przyjaciółki.

To by było na tyle; widzimy się ponownie w majowej części cyklu, którą opublikujemy już za miesiąc!

Zapisz się do newslettera i otrzymaj rabat na pierwsze zakupy!

Dla naszych subskrybentów mamy 5% rabatu i inne upominki!

Zgadzam się na otrzymywanie wiadomości zgodnie z Polityką prywatności