Najważniejsze święta w czerwcu! Dzień Dziecka, Dzień Ojca… Co jeszcze?

Najważniejsze święta w czerwcu! Dzień Dziecka, Dzień Ojca… Co jeszcze?

Ach, czerwiec! Miesiąc, do którego wszyscy wzdychamy w trakcie długiej, polskiej zimy. Kojarzy się przede wszystkim z początkiem lata i z wakacjami. Dorośli coraz częściej myślą o urlopach… Ale po drodze do sezonu ogórkowego mamy jeszcze kilka ważnych okazji w kalendarzu. Dzisiaj przedstawiamy najważniejsze święta w czerwcu!

Na tapetę bierzemy zarówno te powszechnie znane, o których zapomnieć po prostu nie wypada, jak i szereg oryginalnych świąt, o których większość ludzi nie ma pojęcia.

Dlaczego warto zatem o nich pamiętać? Ponieważ to najczęściej okazje, które aż się proszą, aby obdarować bliskich drobnym upominkiem czy choćby ciepłym słowem.

Święta w czerwcu – nie zapomnij o życzeniach!

Słoneczny miesiąc już na wstępie daje nam ważny powód do celebracji, a jest nim:

Święta w czerwcu to między innymi Dzień Dziecka, na zdjęciu wykonana kredkami ilustracja przedstawiająca osoby zgromadzone pod tęczą z napisem "Dzień Dziecka".

1 czerwca: Dzień Dziecka

Obchody tego dnia różnią się w zależności od panujących w danym regionie zwyczajów. Czasem więc dzieci otrzymują z tej okazji niewielki drobiazg lub słodycze, a gdzieniegdzie wręczane są im naprawdę pokaźne prezenty.

Niezależnie, na którą opcję się zdecydujesz dla swoich pociech, pamiętaj, że ich święto to nie tylko podarunki. Spędź ten czas z dzieckiem na wspólnej zabawie – nie ma lepszego sposobu na to, by zawęzić rodzinną więź.

A upominek niech będzie dodatkiem, swoistym zwieńczeniem tego ważnego, a często niedocenianego święta. Jaki konkretnie? Te najodpowiedniejsze zebraliśmy w specjalnie przygotowanej kategorii, gdzie przedstawiamy najlepsze prezenty na Dzień Dziecka.

23 czerwca: Dzień Ojca

Uwaga na poszukiwania tej daty w sieci. Wujek Google lubi bowiem na zapytanie w stylu “dzień ojca kiedy” podać 20 czerwca – to święto obchodzone w USA. W Polsce Dzień Ojca wypada z kolei trzy dni później.

Czym obdarować tatę? Przede wszystkim miłymi i osobistymi życzeniami, może okolicznościową kartką… Nie wahaj się wykonać ją samodzielnie, jeśli masz ku temu predyspozycje.

A co z podarunkiem? Młodsze dzieci najczęściej nie kupują prezentów tacie, ale te starsze jak najbardziej powinny postarać się o jakiś upominek, choćby drobny.

Święta w czerwcu to także Dzień Ojca, z okazji którego widoczny na fotografii chłopiec wykonuje kredkami ilustrację z podpisem "Dzień Taty".

Jako że jesteśmy tu właśnie po to, aby rozwiązywać prezentowe dylematy, znajdziesz u nas również gotowe pomysły na prezent na Dzień Ojca.

Ale rodzinne święta to nie wszystko, są jeszcze przecież…

Kościelne święta w czerwcu

W tym wypadku prędzej “święto”, ponieważ jest tylko jedno. Za to niemal na samym początku miesiąca. Dodajmy, że to dzień wolny od pracy, a mowa oczywiście o Bożym Ciele.

3 czerwca: Boże Ciało

To ważny dzień dla katolików, wiążący się z udziałem w mszy i towarzyszącej jej procesji. Jeśli deklarujesz się jako osoba wierząca, pamiętaj o tym, że jest to tzw. święto nakazane – nie ma więc możliwości wzięcia sobie od niego “wolnego”.

Wolne z kolei będzie brane w zakładach pracy rozsianych po całej Polsce. Wystarczy bowiem poświęcić jeden dzień urlopu na wypadający po Bożym Ciele piątek, aby uzyskać możliwość spędzenia długiego weekendu!

Nietypowe święta w czerwcu

Tyle w temacie okazji doskonale nam wszystkim znanych. Przejdźmy teraz do ubarwiających codzienność świąt nietypowych!

3 czerwca: Światowy Dzień Roweru

Oryginalne święta w czerwcu obejmują również wycieczki rowerowe, jak ta widoczna na fotografii: mężczyzna na rowerze siedzi w siodełku, jego partnerka na kierownicy.

Nic dodać, nic ująć, tego dnia warto wybrać się na wycieczkę rowerową. Im dłuższy szlak, tym lepiej!

A co podarować znajomemu rowerzyście? Najlepiej praktyczny dodatek, na przykład uchwyt rowerowy na telefon, zapewniający możliwość bezpiecznego zerkania na ekran smartfona podczas jazdy.

8 czerwca: Dzień Informatyka

Profesja ta jest już tak dalece rozpowszechniona, że chyba każdy z nas zna jakiegoś informatyka. Nie ma zatem przebacz, życzenia w ten dzień to absolutne minimum – informatycy wykonują kawał przydatnej roboty, czyniąc nasze życie coraz łatwiejszym i wygodniejszym.

9 czerwca: Dzień Przyjaciela, Dzień Księgowego

Dzień po informatykach świętują księgowi. O tym, jak cenne są ich umiejętności, wie doskonale każdy przedsiębiorca. Z księgowością zawsze warto dobrze żyć, zatem nie zapomnij o życzeniach!

A ponadto w ten dzień wypada święto wszystkich przyjaciół i przyjaźni jako takiej! To doskonały moment, żeby podarować swojemu najlepszemu przyjacielowi lub najlepszej przyjaciółce miły upominek.

Jaki? W naszym sklepie zebraliśmy odpowiednie propozycje na prezent dla przyjaciółki i na prezent dla przyjaciela – skorzystaj z nich i 9 czerwca zrób im dzień!

10 czerwca: Międzynarodowy Dzień Elektryka

Elektryk podczas pracy.

Popularne powiedzenie głosi, że “elektryka prąd nie tyka”. Nie jest to oczywiście prawda, zatem nie sposób nie docenić ciężkiej i niebezpiecznej pracy elektryków. Zwłaszcza w ich święto!

Nie zapomnij więc o życzeniach. Mała ciekawostka: tego dnia obchodzimy również Światowy Dzień Jazdy Nago Na Rowerze. Hm…

12 czerwca: Dzień Stylisty Paznokci, Międzynarodowy Dzień Falafela

Wiele kobiet ma swoją specjalistkę od paznokci, którą odwiedza z regularnością. 12 czerwca to dobry dzień na przekazanie jej kilku miłych słów i równie miłego podarunku!

Przyjaciółkę od paznokci (i nie tylko ją) możesz zabrać na falafela, oddając tym samym honory tej wegańskiej potrawie z Bliskiego Wschodu, która od lat jest obecna również nad Wisłą.

13 czerwca: Święto Dobrych Rad

Któż z nas nie lubi udzielać przydatnych wskazówek? Z ich przyjmowaniem bywa już jednak różnie. To delikatny i trochę drażliwy temat, więc posłuchaj naszej rady: własnych udzielaj z ostrożnością, ponieważ nie każdy lubi być pouczany.

No ale jako że to święto właśnie dobrych rad, śmiało podaruj jakąś bliskiej osobie.

14 czerwca: Międzynarodowy Dzień Kąpieli, Światowy Dzień Krwiodawstwa

Kąpiel to zawsze dobra rzecz, a że połowa czerwca to już raczej letnie temperatury, warto wybrać się w plener i zażyć jej w jeziorze czy w morzu.

Święta w czerwcu obejmują również dzień krwiodawstwa: na zdjęciu kobieta i widoczny w tle mężczyzna, oddający krew.

Nie zapominajmy jednak o bardzo ważnej okoliczności, jaką jest Światowy Dzień Krwiodawstwa. Szlachetna inicjatywa, jaką jest oddawanie krwi, nie bez powodu nazywana jest potocznie darem życia. To jeden z najbardziej bezinteresownych podarunków, jaki możesz wręczyć drugiej osobie – tym bardziej, że nie wiadomo, kto z niego skorzysta.

Nie wahaj się zatem i przeznacz ten dzień na wizytę w najbliższym centrum krwiodawstwa.

15 czerwca: Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek

Czym jest wolna książka? To taka, która zamiast zbierać kurz na półce, krąży po okolicy, przekazywana z rąk do rąk. Podobne inicjatywy mogliśmy już zaobserwować w większych polskich miastach.

Jeśli chcesz przyłożyć rękę do rozwoju wspaniałej akcji uwalniania książek, wystarczy, że tego dnia zostawisz jedną z nich na ławce w parku.

Być może z krótką notką, aby obdarowana w ten sposób osoba wiedziała, o co chodzi. Zachęć ją do tego, by po lekturze postąpiła podobnie!

18 czerwca: Międzynarodowy Dzień Sushi

Rolki sushi na podstawce: święta w czerwcu obejmują również dzień przeznaczony na celebrację tej japońskiej potrawy.

Sushi to potrawa, która podbiła serca Polaków jak mało która. Jeszcze do niedawna otoczona nimbem tajemnicy i egzotyki, dziś jest tak swojska jak kebab czy pizza.

Dowód? Coraz większa i stale rosnąca liczba restauracji specjalizujących się w sushi. Dowód numer dwa: często robimy je w domu.

Taka kolacja to świetny pomysł na podarunek dla bliskiej osoby. Zwłaszcza, jeśli masz piękny, ręcznie robiony zestaw do sushi, który pozwoli wyeksponować Twoje rolki tak, jak na to zasługują.

19 czerwca: Dzień Leniwych Spacerów

Tak po prawdzie, to każdy dzień jest dobry na leniwy spacer, zwłaszcza z bliskimi. Ale skoro akurat 19 czerwca mamy święto tej niespiesznej aktywności – warto je celebrować i ruszyć się z kanapy na krótszą lub dłuższą wędrówkę.

23 czerwca: Dzień Wędkarza

Masz wśród bliskich zapalonego amatora wędkowania? To dobry dzień na wręczenie mu drobnego upominku związanego z jego ulubionym hobby. Lub wzięcie na siebie nielubianego przez niego domowego obowiązku, aby w spokoju ducha mógł udać się na ryby.

24 czerwca: Dzień Przytulania

Dwie przytulające się osoby bez widocznych twarzy: święta w czerwcu to nie tylko popularne okazje jak Dzień Ojca, ale również mniej znany Dzień Przytulania.

Każdy lubi się od czasu do czasu przykleić do bliskiej osoby, nie tylko w Dzień Przytulania. Ten podarunek nic nie kosztuje, a porządny przytulas pozwala na szybkie “podładowanie baterii” po wyczerpującym i stresującym dniu.

25 czerwca: Dzień Stoczniowca, Dzień Marynarza

Tego dnia świętują dwie profesje związane z okrętami. Dość niełatwe, oznaczające bowiem ciężką pracę i – w przypadku marynarzy – długą rozłąkę z bliskimi. Tak więc pakiet życzenia i upominek w tym dniu jest jak najbardziej wskazany!

26 czerwca: Dzień Szwagra

Świętowały całkiem niedawno mamy, świętowały dzieci i ich ojcowie… A co ze szwagrami? Tak jest, oni również mają swoje święto!

Pod koniec czerwca zaproś więc śmiało szwagra do siebie i spędźcie miło czas.

29 czerwca: Dzień Ratownika WOPR, Dzień Rybaka

O tym, jak ważną rolę pełnią na co dzień ratownicy WOPR, nikogo przekonywać nie trzeba. Warto odwdzięczyć się za to ciepłym słowem i podarunkiem.

To samo dotyczy rybaków, dzięki którym możemy cieszyć się pysznymi rybami na naszych stołach!

*

I to już wszystkie podarunkowe święta w czerwcu. Nadchodzący lipiec to już typowy miesiąc urlopowy, w którym nie dzieje się zbyt wiele.

Ale i tam znajdziemy kilka świąt godnych polecenia – już niebawem!

Zapisz się do newslettera i otrzymaj rabat na pierwsze zakupy!

Dla naszych subskrybentów mamy 5% rabatu i inne upominki!

Zgadzam się na otrzymywanie wiadomości zgodnie z Polityką prywatności