Gra familijna Dixit

Dostawa od 14,00
Dostępność:

Brak w magazynie

Zyskujesz punktów: 9 Jak działają punkty?

Dixit to szalenie popularna na całym świecie gra skojarzeń, która będzie doskonałą rozrywką dla całej rodziny lub grupy znajomych. Idealny materiał na prezent, kiedy chcesz obdarować więcej niż jedną osobę!

Rozgrywka została podzielona na tury. W każdej z nich jeden z graczy staje się bajarzem. Spośród sześciu przydzielonych mu obrazków wybiera jeden, do którego wymyśla skojarzenie: słowo, dźwięk, cytat, piosenkę… Nie ma żadnych ograniczeń przy wyborze formy! Każdy z pozostałych graczy typuje spośród swoich kart taką, która jego zdaniem pasuje do skojarzenia, po czym kładzie ją zakrytą na stole. Po ponownym przetasowaniu tych kart bajarz ujawnia je. Następnie pozostali gracze głosują, która z nich jest tą odpowiadającą skojarzeniu – po wyborze następuje punktacja.

Rozgrywka nie należy do skomplikowanych, a dostarcza moc zabawy, rozwijając przy tym nie tylko wyobraźnię, ale również formułowanie wypowiedzi i relacje międzyludzkie – co jest szczególnie istotne w przypadku młodszych graczy.

Pojedyncza sesja zajmuje raptem około pół godziny, dzięki czemu staje się niezobowiązującą rozrywką w trakcie spędzanego z bliskimi wieczoru.

Dixit to gra dla osób od ośmiu lat wzwyż. W pudełku obdarowana osoba znajdzie: 84 karty, planszę z torem punktów (wewnątrz pudełka), 6 wykonanych z drewna pionków, 36 znaczników do głosowania oraz, oczywiście, instrukcję wyjaśniającą szczegółowe zasady gry.

Liczba graczy: 3-6

Wydanie: polskie

Opcje dostawy
Koszt
Kurier InPost
14,00 zł
DHL
16,00 zł
Paczkomaty InPost
14,00
Produkt w kategoriach

Zapisz się do newslettera i otrzymaj rabat na pierwsze zakupy!

 

Dla naszych subskrybentów mamy 5% rabatu i inne upominki!

Zgadzam się na otrzymywanie wiadomości zgodnie z Polityką prywatności