Książka o roślinach Botanicum

Dostawa od 14,00
Dostępność:

Brak w magazynie

Zyskujesz punktów: 6 Jak działają punkty?

Ludzie lubią rośliny. Tak po prostu jesteśmy zaprogramowani. Zielony kolor uspokaja, bo pochodzi od natury, z którą jesteśmy niezmiennie związani. Wszędzie wokół nas są mniejsze i większe roślinki, które mają realny wpływ na nasze życie, dlatego już od najmłodszych lat powinniśmy edukować następne pokolenia w temacie ochrony natury. W tym właśnie celu powstało Botanicum.

Idea książki wzoruje się na wszelkiego rodzaju muzeach historii naturalnej. Skąd się wzięły rośliny? Jak wyglądały pierwsze z nich? Kiedy urósł pierwszy las? Kiedy pojawiły się pierwsze kwiaty? Które rośliny są największe, najrzadsze, najdziwniejsze, najbrzydsze, najbardziej długowieczne? Dlaczego niektóre paskudnie śmierdzą? To tylko niektóre z pytań, na które odpowie to kompendium wiedzy, wzbogacone o ilustracje przypominające ryciny ze starych ksiąg naukowych. Wewnątrz czeka wiele gatunków ze wszystkich zakątków świata.

Świetny prezent urodzinowy dla najmłodszych kochających świat, ale też tych starszych fanów natury z sentymentem do encyklopedii.

Tekst: Kathy Willis
Ilustracje: Katie Scott
Tłumaczenie: Katarzyna Rosłan
Wymiary: 27,20 x 37 cm
oprawa twarda
104 str.
Kategoria wiekowa 7+

Opcje dostawy
Koszt
Kurier InPost
14,00 zł
DHL
16,00 zł
Paczkomaty InPost
14,00
Produkt w kategoriach

Zapisz się do newslettera i otrzymaj rabat na pierwsze zakupy!

 

Dla naszych subskrybentów mamy 5% rabatu i inne upominki!

Zgadzam się na otrzymywanie wiadomości zgodnie z Polityką prywatności